Dominika Mašínová
Fotografka ❊
Mám vystudovanou fotografii a média a focení je pro mě srdcovou činností – jednou z mála věcí, která se mě v životě opravdu drží. Nad snímkem vždy důkladně přemýšlím, aby vynikla jeho estetičnost a krása, nebo aby dál předával pocit, který z něho já sama, při jeho hledání a tvoření, mám. Portréty se snažím zachytit tak, aby se portrétovaný sám sobě skutečně líbil, ale zároveň zůstával ve své přirozenosti. A je pro mě prioritou vytvořit pohodovou atmosféru, ve které se člověk během focení cítí dobře.
Kromě focení portrétů miluji pozorovat a zachycovat život okolo mě, lásku ve všech podobách, ráda fotím komerční věci, akce i produkty...

Užívám si chodit životem a jsem hluboce ráda, že zrovna focení je to, co se mě v mém životě tak chytlo. Že můžu vír všech vjemů moment od momentu zachytit, zmrazit, nějakým způsobem přenýst. Je to kouzelný. A člověk se furt dívá, to mám na tom asi úplně nejradši, protože já se ráda dívám.
Kromě focení se také živím tvorbou obsahu na sítě.

Užívám si tvořit a obklopovat se uměním. Miluji filmy, jógu, čaj, divadlo... Okrajově se věnuji i abstraktní malbě, která mě vždy vrátí do přítomného okamžiku, ve kterém se na chvíli opět cítím jako dítě, a jako že je všechno možné.
Jsem hodně emocionální, cítím věci silně, dokáži se na lidi naladit a porozumět jim.
Vždy jsem hodně tíhla k seberozvoji a sebepoznání a nejraději bych byla neustále někde na cestách.
„Sbalit si batoh a provětrat hlavu“ je moje velké hobby. Hodně jsem se před svým přestěhováním do Prahy nacestovala. Nejraději cestuji pomalu, abych mohla místo skutečně poznat, zpomalit a vychutnat si jeho život, atmosféru a kulturu. Na cestách jsem několikrát dobrovolničíla, což mi umožnilo v destinacích zůstávat déle a skutečně místa poznat a vyzkoušela jsem si tak život v komunitách, na farmě, na ostrově...
❊
Pojďme spolu tvořit!
Proč si na focení vybrat zrovna mě?
Je pro mě nesmírně důležité vytvářet atmosféru, ve které se člověk cítí dobře, pohodlně a bezpečně. A nenechat ho s pocitem, že neví, co má dělat. Proto pokud je potřeba, při focení vždy člověka navádím a přesně říkám, co má dělat.

Právě studium fotografie mi dalo možnost leté a rozmanité praxe, kdy je pro mě přirozené fotit skoro cokoli. Od portrétů až po akce. Mou silnou stránkou je vnímavost a empatie. Je pro mě přirozené hledat emoce a ty správné okamžiky k zachycení. Jsem pečlivá, kreativní a empatická a je pro mě důležité člověku/lidem vždy předat tu nejlepší energii.
Když fotím s někým, kdo má svůj vlastní brand nebo se pohybuje na sítích, ráda focení spojuji i s tvorbou reels.
Po skončení focení trpím nutkáním fotky vždy upravit a zpracovat co nejdříve a z toho klienti silně benefitují, protože nikdy na fotky nemusí čekat dlouho.
